Call Us (111) 234 - 5678

21/B, London Campus, British Road, Birmingham, UK

Porady Fachowców

Przygotowania do remontu i malowania

Jak przygotować się do remontu?

Na początek musimy się zastanowić, co konkretnie chcemy odnowić i czy ma to być remont generalny, czy tylko odświeżenie. Ma to znaczenie nie tylko dla sporządzenia kosztorysu, ale także dla tego, ile czasu na remont chcemy poświęcić. Jeśli już wiemy, czas na spotkanie z Firmą remontową Na tym etapie ustalamy, kiedy remonty się odbędą, ile będą kosztować i co w zamian Klient otrzyma. Kiedy już znamy termin i długość trwania remontów, warto znaleźć sobie lokum, w którym osiądziemy na czas trwania prac. Tuż przed pojawieniem się ekipy remontowej trzeba też opustoszyć mieszkanie na tyle, by pracownicy mogli wynieść tylko to, co najcięższe. Teraz wystarczy spokojnie poczekać na zakończenie prac remontowych.

Jak przygotować ścianę do malowania?

By powierzchnie były gładkie, bez smug i zacieków, trzeba je dokładnie przygotować do malowania. Co w takim układzie należy, a czego nie powinno się robić? Nie powinniśmy bielić ścian wapnem. Dzisiejsze nowoczesne farby nie będą trzymać się tynku, jeśli sprawimy im niepotrzebną barierę. Dobrze jest przetrzeć ściany drobnym papierem ściernym. Dzięki temu wyrównamy niewidoczne gołym okiem zakrzywienia i pozbędziemy się drobin piasku i zanieczyszczeń. Następnie dobrze jest umyć ścianę samą wodą, by pozbyć się pyłu, który osiadł na ścianach w wyniku ich ścierania. Tak przygotowaną ścianę spokojnie można pokryć farbą.

Tanie czy drogie – jakie farby do ścian?

Kiedy stajemy przed decyzją wyboru farby do pomalowania ścian, zastanawiamy się nie tylko nad kolorem, ale nad ich ceną oraz jakością. Decyzję o wyborze rodzaju farby musimy dobrze przemyśleć, bo nie zawsze tanio oznacza źle. Często kupujemy drogie zmywalne farby, a po dwóch latach postanawiamy i tak zmienić kolor ścian. Czy warto w takim przypadku inwestować w kosztowne farby? W przeciągu dwóch lat nasze ściany nie zdążą się pobrudzić na tyle, by była potrzeba ich mycia, a skoro wiemy, że będziemy często zmieniać barwę ścian, to nie warto wyrzucać pieniądze w błoto.

Remonty Kraków