Call Us (111) 234 - 5678

21/B, London Campus, British Road, Birmingham, UK

Porady Fachowców

O czym należy pamiętać podczas układania paneli podłogowych?

Układanie paneli podłogowych nie jest specjalnie skomplikowaną czynnością, ale jak wszystko podczas remontu czasochłonną. Mimo udogodnień w systemach montażu paneli nie obejdzie się i bez specjalistycznego sprzętu do ich cięcia. Podczas montażu warto też pamiętać o kilku podstawowych kwestiach, które często nie są przestrzegane przez początkujących i amatorów.

Po zakupie panele podłogowe powinny przeleżeć kilka dni w docelowym pomieszczeniu, aby się zaaklimatyzowały do warunków panujących w mieszkaniu.

Ponieważ panele podłogowe są tak zwaną podłogą pływającą, czyli nie są bezpośrednio przyklejone do podłoża ani ścian, to przed rozpoczęciem układaniem paneli należy przygotować powierzchnię. Podłoże powinno być suche i równe.

W celu wyrównania podłoża stosuje się pianki z polistyrenu lub poliuretanu, które posiadają właściwości wyciszające.

Przed montażem trzeba dokonać stosownych obliczeń, aby wiedzieć, czy konieczne jest przycinanie paneli. Układanie paneli powinno przebiegać prostopadle do okien (ze względu na kąt padania promieni słonecznych). Dzięki temu nie widać połączeń pomiędzy listwami.

Gdy nie miało się nigdy wcześniej styczności z montażem i układaniem paneli, najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonego profesjonalisty, który układaniem paneli zajmuje się na co dzień. Nie czekaj, aż nabędziesz 20 lat doświadczeń w pracach remontowych. W Poznaniu skorzystaj z usług naszej firmy. Zawsze służymy fachową pomocą i bezpłatnym doradztwem.