Call Us (111) 234 - 5678

21/B, London Campus, British Road, Birmingham, UK

Porady Fachowców

Jak poprawnie układać glazurę?

Wybór odpowiedniej glazury zależy przede wszystkim od charakteru pomieszczenia. Miejsca, które są bardziej narażone na działanie wilgoci powinny być wyłożone glazurą szkliwioną. Nie zaleca się układanie glazury nieszkliwionej w łazience, choć spotyka się takie rozwiązania ze względów dekoracyjnych.

Układanie glazury powinno przebiegać zgodnie z pewnymi zasadami. Każdy z nas lubi harmonię, dlatego najlepiej jest układać płytki ścienne tak, aby całość prezentowała się symetrycznie. Punktem odniesienia powinien być środek.

Gdy wysokość glazury nie jest wielokrotnością płytki, układanie glazury należy rozpoczynać od góry. Z kolei gdy wysokość nie jest jasno określona, wówczas zaleca się, aby układanie płytek ściennych rozpoczynać od dołu.

Poprawne układanie glazury dobrze jest zlecić profesjonalistom, którzy posiadają wieloletnią praktykę w branży remontowo-wykończeniowej. Warto też zakup kafli skonsultować jeszcze przed zakupem z osobą, która będzie je kładła, a uczuli nas, na co zwracać uwagę (cena płytek często odzwierciedla jej jakość – np. równe przycięcie).

Wbrew pozorom różnica pomiędzy pracą amatora a doświadczonego fachowca jest ogromna. Jeśli nie chcesz ryzykować spadania kafli ze ścian albo patrzeć na krzywo przycięte kafelki, powierz układanie glazury poznańskim fachowcom z Wyremontujemy.pl